Przejdź do treści

Wyniki ostateczne Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK w Barlinku Wyniki ostateczne Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK w Barlinku

Wyszukiwarka indeksująca

Wyniki ostateczne Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK w Barlinku

W ramach IV Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki organizowane były:

  • Finał Centralny XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK)
  • Szkolenie Młodzieżowych Liderów Turystyki

Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Realizatorem bezpośrednim, z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, był Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie.

Tegoroczna edycja OMTTK PTTK realizowana była w ramach „Roku Szkoły w Ruchu" ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Przedsięwzięcie było realizowane ze środków własnych PTTK przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Życzliwej pomocy i wsparcia udzielili:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Urząd Miasta Barlinka

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli:

  • Joanna Kluzik-Rostkowska Minister Edukacji Narodowej
  • Andrzej Biernat Minister Sportu i Turystyki
  • Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Zygmunt Siarkiewicz Burmistrz Miasta Barlinek

W gronie organizatorów znaleźli się:
Janusz Zbiorczyk komandor
Paweł Zań koordynator z ramienia Biura ZG PTTK
Michał Kwiecień rzecznik imprezy
Jan Krzysztoń sędzia główny
Michał Ryczańczyk szef biura
Róża Ryczańczyk organizator wycieczek
Jerzy Ryczańczyk organizator wycieczek
Mateusz Kucaj szef ratowników
Waldemar Fijor sędzia Imprezy na Orientację
Mateusz Zań szef grupy liderów
Jakub Nowysz grupa komputerowa
Beata Kaczor grupa komputerowa
Wojciech Kostecki grupa komputerowa
Grażyna Dukiewicz grupa komputerowa
Magdalena Olejniczak fotograf
Bartłomiej Mazan sędzia - ABC
Marcin Gajewski sędzia - ABC
Hubert Świerczyński sędzia - ABC
Karolina Nowysz sędzia - ABC
Andrzej Owsianik sędzia - ABC
Natalia Praźniewska sędzia - ABC
Katarzyna Kozakowska sędzia - ABC
Andżelika Szczęch sędzia - ABC
Barbara Zbiorczyk sędzia - ABC
Monika Korenkiewicz sędzia - rowerowy tor przeszkód
Przemysław Smyk sędzia - rowerowy tor przeszkód
Adrian Barczyszyn sędzia - rowerowy tor przeszkód
Jacek Woch sędzia - kajakowy tor przeszkód
Leszek Osmelak sędzia - kajakowy tor przeszkód
Krzysztof Marciszewski sędzia - kajakowy tor przeszkód
Marcin Kaczyński asystent sędziego
Mieczysław Łabęcki sędzia - mechanika rowerowa
Marcin Klemenski asystent sędziego
Natalia Deptuła asystent sędziego
Aleksandra Korpysz asystent sędziego
Bartosz Karczewski asystent sędziego
Adrianna Mańkowska asystent sędziego
Katarzyna Szustakiewicz asystent sędziego
Agata Marzec asystent sędziego

Pomagała nam grupa wolontariuszy z barlineckich szkół.

W poszczególnych konkurencjach, najlepszymi okazali się:

Test wiedzy

Wśród uczniów szkół podstawowych ex equo:
Maksymilian Wachowicz - SP nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
Jakub von Rebenstok - SKKT PTTK przy SP nr 19 w Rybniku

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych
Franciszek Lenkiewicz – Pracownia Turystyczno-Ekologiczna przy Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Ida Maciorowska - Pracownia Turystyczno-Ekologiczna przy Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie

Konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK

Wśród uczniów szkół podstawowych
Grzegorz Maciejewski – SKKT „Powsinoga" przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janikowie

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych
Jakub Kuźba – Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Rumi

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Kamila Fierkowicz – SKKT PTTK „Świeradowskie Orły" przy Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju

Turystyczny marsz na orientację

Wśród uczniów szkół podstawowych
Patrycja Przygoda, Aleksandra Osóbka, Mikołaj Guttfeld – Społeczna Szkoła Podstawowa GEM w Toruniu

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych
Aleksandra Bielecka, Alicja Bielecka, Jakub Kuźba – Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Rumi

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Radosław Cirocki, Marta Januszewska, Mateusz Milewski – Szkolne Koło Krajoznawcze „Włóczykij" z Rumi przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku

Kajakowy tor przeszkód (w ramach turystycznego ABC)

Wśród uczniów szkół podstawowych
Michał Nizio, Kacper Szewc, Maksymilian Wachowicz - SP nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych
Grzegorz Grotowski, Weronika Siedlecka, Adam Siwiecki – SKKT PTTK „101" przy Gimnazjum 141 im. maj. Henryka Dobrzańskiego „Hubala" w Warszawie

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Michał Kołodziej, Przemysław Musiatowicz, Michał Wierzchowski – SKKT PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim

Dyplom dla najmłodszej uczestniczki

Agnieszka Świątek- Brzeźnicka – „Słoneczna Jedynka" przy SP 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

Dyplom za koleżeńską postawę wobec innych uczestników Turnieju

Maciej Boczarski, Kamil Palka, Szymon Śliwiński – 1 LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Klasyfikacja generalna Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK

Szkoły podstawowe

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju (woj. lubelskie )
drużyna w składzie: Michał Nizio, Kacper Szewc, Maksymilian Wachowicz
opiekun Urszula Górniak

II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 48 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie)
drużyna w składzie: Bartosz Ciszewski, Damian Dąbrowski, Kamil Stankiewicz
opiekun Anna Klimaszewska

III miejsce
SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 19 w Rybniku (woj. śląskie)
drużyna w składzie: Grzegorz Niziurski, Paweł Pałka, Jakub von Rebenstok
opiekun Piotr Wąs

IV miejsce
SKKT „Powsinoga" przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
drużyna w składzie: Julia Kultys, Grzegorz Maciejewski, Bartosz Siembor
opiekun Piotr Maciejewski

V miejsce
SKKT PTTK „Tuptusie z Szybowic" przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szybowicach (woj. opolskie)
drużyna w składzie: Wojciech Buczek, Stanisław Dendewicz, Rafał Salamon
opiekun Marek Flejter

Gimnazja

I miejsce
Pracownia Turystyczno-Ekologiczna przy Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie)
drużyna w składzie: Patryk Behrendt, Fraciszek Lenkiewicz, Sandra Popławska
opiekun Elżbieta Wielgoszewska

II miejsce
SKKT PTTK przy Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
drużyna w składzie: Weronika Gura, Agnieszka Maciocha, Tomasz Maciocha
opiekun Tadeusz Maciocha

III miejsce
SKKT PTTK „Kamzik" przy Oddziale PTTK w Rybniku (woj. śląskie)
drużyna w składzie: Daniel Mołdrzyk, Szymon Pałka, Karolina Rugor
opiekun Michał Wieczorek

IV miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni (woj. dolnośląskie)
drużyna w składzie: Amanda Kleinschmidt, Michał Leński, Agnieszka Pawicka
opiekun Katarzyna Krawczenko

V miejsce
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
drużyna w składzie: Adam Chmielecki, Tomasz Jagielski, Hubert Musiała
opiekun Marzena Ogorzelska

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce
Pracownia Turystyczno-Ekologiczna przy Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie)
drużyna w składzie: Aniela Adamus, Dawid Bartkowiak, Ida Maciorowska
opiekun Elżbieta Wielgoszewska

II miejsce
SKKT PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie)
drużyna w składzie: Michał Kołodziej, Przemysław Musiatowicz, Michał Wierzchowski
opiekun Robert Mazurek

III miejsce
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku (woj. śląskie)
drużyna w składzie: Maciej Boczarski, Kamil Pałka, Szymon Śliwiński
opiekun Ewa Gatnar

IV miejsce
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie (woj. małopolskie)
drużyna w składzie: Daniel Susfał, Filip Walczak, Tomasz Zieliński
opiekun Marta Karcz

V miejsce
SKKT PTTK nr 42 przy II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
drużyna w składzie: Urszula Gwóźdź, Kaja Hrabal, Justyna Korżyk
opiekunowie : Jolanta Ludwin, Anna Janik

Tabele z pełnymi wynikami:

Znajdź nas na    Facebook YouTube